Hakkımızda

Mie Organizasyon olarak yaratıcı çalışmalar ortaya koymak ve müşterilerinize en iyi organizasyonu sunmak adına çalışmalarınızda nelere önem veriyorsunuz?

Ağırlıklı olarak doğum günü olmak üzere sünnet, düğün ve diğer kutlama parti organizasyonları düzenlemekteyiz. Yalnızca aktivite, gösteri ve sahne show’u üretmekle görevli bir takımımız mevcut. Ekibimiz keşif ve fikirleri ile şu anda Türkiye’de hiç denenmemiş birkaç gösteri ve animasyon akışı hazırladı. Bu fikirleri denedik ve müşterilere sunduk. Onlar da çok keyif aldılar. Bu konudaki hizmetleri daha da geliştirerek piyasaya sunmaya devam edeceğiz.

En çok tercih edilen organizasyon hizmetleriniz neler?  Müşterileriniz neleri tercih ediyor genellikle, doğru etkinlik kurgusunu nasıl planlıyorsunuz? İnsanların gelenekçi yapısı her zaman geçmişe ve anılara dönüktür. Ayrıca beyinlerinin eğlenceden tat alan kısmı her zaman basit şeylerden hoşlanır. Basit başlangıç, basit gelişme ve basit sonuca odaklı, örneğin; sakladığımız bir şeyi soğuk-sıcak diyerek bulmak gibi…

Her zaman basit oyunlardan zevk alır ve  Doğum Günü Organizasyonu Röportaj Mie Organizasyon Kurucusu Cem Aydın, organizasyon sektöründe yapılan işlerin genellikle müşteri tercihleri ile sınırlı kaldığına dikkat çekerek, organizasyon kalitesinin sürekli yükseltilmesi ve organizasyonlara sürekli farklılık katmak gerektiğini vurguladı.

Sevdiğimiz anılarla bağdaştırırız. Kutlama, düğün, nişan, sünnet, mağaza-şube açılışı, lansman, gala gibi organizasyon içeriklerinde müşteri her zaman sahne show’larından hoşlanır. Örneğin, sosis balonlardan yapılan devasa şekiller, ya da köpük balonlardan oluşan arkadan neşeli
müziklerle desteklenen bubble gösterileri veya illüzyon gösterileri…

Ancak piyasa koşulları sektördeki firmaları ve ajansları o kadar zorluyor ki yaptığınız işin kalitesini
artırmak gerekiyor. Bu noktada, devamlı ileriye gitmek zorundasınız ve bu da yeni şeyler üretmekle sınırlı değil. Yaptığınız etkinliğe de sürekli yeni şeyler eklemek zorundasınız. Türkiye’deki eğlence sektörü yaratıcı, yeni işlere imza atabiliyor mu
sizce?

Türkiye’ de yaratıcı eğlence ve etkinlik organizasyonları sunmak konusunda nasıl bir noktadayız? Türkiye’de eğlence sektöründe yıllar önce ne varsa hala aynısı var. Yeni şeylerin getirilemediği bir ülkede firmalar bunu ajanslarla yapamaz. Yani yapmaya can atıyorlar ama
halkımız bu konuda ne yazık ki talep kar değil. Kendisine hitap etmediğini düşünüyor. Biraz karmaşık gelebilir ama burada TV’lerdeki dizi ve yarışma programı yoğunluğunun insanlarda bıraktığı tahribatın ciddi etkisi var.

Çünkü o dar kalıplar, algıların güçlenmesinin ve zevk almadaki algı açıklığının önünü gittikçe tıkıyor. Sokaklarda gösteri yaparken bile insanların bakışları o kadar soğuk ve uzak ki yanına yaklaşmanız mümkün olmadığı için gösteriye başlayıp insanların kalabalıklaşmasını bekleyip, ilgisini çekerek yaklaşmaya çalışıyorsunuz.

Bizler de eğlence sektörü firmaları olarak, büyük işlere hazır değiliz, en basitinden Avrupa’daki işleri ve gösteri çeşitlerini ülkemize taşıyamıyoruz.